PMH-24V200WCBA
- Mfr.Part #
- PMH-24V200WCBA
- Manufacturer
- Delta Electronics
- Description
- AC/DC CONVERTER 24V 200W
- Stock
- 519
- Manufacturer :
- Delta Electronics
- Product Category :
- AC DC Converters
- Applications :
- Household Appliances, ITE (Commercial)
- Approval Agency :
- CB, CE, cURus
- Current - Output 1 :
- 8.33 A
- Current - Output 2 :
- Current - Output 3 :
- Current - Output 4 :
- Current - Output 5 :
- Current - Output 6 :
- Efficiency :
- 91.5%
- Features :
- Adjustable Output, DC Input Capable, IP20, Load Sharing, PFC, Universal Input
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -30°C ~ 70°C (With Derating)
- Power (Watts) :
- 200W
- Product Status :
- Active
- Standard Number :
- Type :
- Enclosed
- Voltage - Input :
- 85 ~ 264 VAC
- Voltage - Isolation :
- 4.5 kV
- Voltage - Output 1 :
- 24V